Ezen a szép hosszú hétvégén, már látom, hogy mi nem élvezhetjük ki a mindenféle ünnepi és egyéb programokat, ugyanis Máté teljes megfázásban, torokfájásban szenved (a suliban tarol ez a betegség), a Családfő 15-én pecázni megy, mi meg persze nem hagyjuk itt Mátét, ráadásul meg kell csinálnunk a tönkrement és kiszedett padlólapot is a konyhában, úgyhogy lesz dolgunk bőven a 4 nap alatt, így nem megyünk nagyon messzire, 15-én meg valószínűleg egyáltalán nem… Viszont annyi jó programot láttam, hogy én bizony megmutatom őket, hátha lesz aki elmenne rájuk (mármint a főváros és környéke körzetéből), én mondjuk nem is tudtam nagyon választani közülük, bár azért voltak sejtéseim hová mennénk 🙂 …
A Budai Várban megszokott, hogy jó programok várhatók, most is lesz huszártábor, ami igazán izgalmas szerintem hogy megrendezik a budai kutyavásárt, a Táncsics-börtönben pedig próbatételeket, ügyességi próbákat tartanak majd. A Várkert Bazárban huszárcsákó, katonakészítés, gyermekszínház és táncház is lesz.
Nagyon jónak ígérkezik a Petőfi Irodalmi Múzeumban a nyomdagép beindítása, azt hiszem a 12 pontot nyomtatják majd, a Kiscelli Múzeumban is lehet nyomdázni, ott mindenki maga egy nyomdász bácsi segítségével elkészítheti és haza is viheti a Nemzeti Dalt.
A Skanzenben 4 napon át huszáros hétvégét tartanak, hát oda meg mindig jó menni és már ráadásul régen is voltunk 🙂 , a Gyermekvasúton pedig teljesítménytúrázni lehet, tulajdonképpen a sínek mellett haladva, mondjuk ez inkább a nagyobbaknak jó szerintem, mert a táv 20 km lesz…
Ami igazán nagyon bejön nekem, egy sétatúra oldalra bukkantam, ami Budapesten barangoltat, nagyon tetszik! Most csütörtökön, Petőfi nyomába lehet szegődni, elmennek az egykori Pilvax kávéházhoz is, már ahol állt ugye,meg még sok más helyre, szóval nagyon jó kis ötlet ez, bár mint az előbbi, ez is inkább talán nagyobb gyerekekkel igazán élvezetes.
A Nemzeti Múzeumot pedig valahogy senki sem hirdeti, megnéztem és szuper jó kis programokra bukkantam ott, ráadásul mindegyik nap lehet menni, nem csak 15-én! Élő múzeumszínház lesz csütörtökön és pénteken is, visszamehetünk az 1848-as korba, beleshetünk a hétköznapokba, kis szépséghibája, hogy regisztrációhoz kötött és már csak péntekre láttam helyet, de akkor is élvezetes lehet! Azt hiszem szombaton márciusi meséket hallgathatnak a gyerekek a korszak meséiből, vasárnap pedig játékos, drámapedagógiai fegyvertörténeti foglalkozást tartanak, de érdemes megnézni a honlapjukat.
Én még azt találtam ki, ha szép az idő és nincs kedvünk a tömegbe nyomorogni, hogy mondjuk egy kicsit nagyobb kirándulás keretében, de elmehetnénk a dömsödi Petőfi-fához, ami alatt a “Piroslik már a fákon a levél” című versét írta a költő 🙂 . A faluban van Emlékmúzeum is egy korabeli házban, ahol állítólag sokszor megszállt Petőfi, amikor a szüleit igyekezett meglátogatni.
Mi idén ezekből nem sokat élvezünk azt hiszem, de legalább jövőre már van egy használható puskám, mert ezeknek a programoknak a nagy része szerintem akkor is lesz 🙂 … Ami viszont elképzelhető, hogy még összejön, de nem igazán március 15-hez kapcsolódik, inkább a húsvéthoz, csütörtöktől lesz a mozikban a Nyúl Péter film, ezer éve kinéztem, Toma pedig szintén mondogatja, amióta a beharangozóját látja, hogy meg kéne nézni, szóval a közeljövőben, ha nem is forradalmi műsor, de mozinézés az még lehet nálunk, bár szombatra bábszínházas jegyünk van, szóval ez még kérdés melyik hétvégén lesz ebből valami 🙂 …
De szuperek lehettek ezek a programok, amikről írsz 🙂 !!! Megint csak egyezünk, az ilyen programok terén is 🙂 … Puszi Nektek 🙂 !
A sétaműhelyes programok nagyon jók. Legutóbb sercli túrán voltam velük, jártunk malomban, kézműves pékségben, mindenhol kóstoltunk, belvárosi házak pincéjében, ahol egykor pékek dolgoztak!Április elején Kőbánya kincseit fedezem fel a sétaműhellyel:)
Gyerekeknek nem ajánlanám, mert hosszú a séta és nekik a megállók annyira nem érdekesek.